پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > نخستین گردهمایی دانشجویی"حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ”دانشگاه تربيت مدرس


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین گردهمایی دانشجویی"حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ”دانشگاه تربيت مدرس

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، نخستین گردهمایی "فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" دانشگاه تربيت مدرس روز شنبه نوزدهم اسفندماه با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه تربيت مدرس و نمايندگاني از ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول های بنیادی توسط انجمن علمي دانشجويي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي اين دانشگاه در دانشکده علوم زیستی برگزار شد.

دكتر قمري نماينده ستاد، به توضيحاتي در رابطه با اهداف و برنامه هاي ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي پرداخت و افزود: دانشجويان مي توانند پژوهش هايي را با هدف توليد فناوري نه صرفا توليد مقاله انجام دهند. همچنين تائبي مسئول كميته دانشجويي ستاد، ضمن تاكيد بر اهميت كار گروهي دربين دانشجويان، توضيحاتي در رابطه با اهداف تشكيل انجمن هاي علمي دانشجويي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي ارائه داد.

دبیر انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربيت مدرس به معرفی و تشريح برنامه هاي انجمن پرداخت و افزود: این انجمن بین رشته ای در آبان ماه سال 96 مطابق با آئین نامه های موجود و به کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأسیس شد. وي يكي از برنامه هاي انجمن را دوره آموزش پژوهشگر جوان سلول های بنیادی دانست و افزود: اين برنامه که برای شناسایی دانشجویان مستعد و علاقمند دوره کارشناسی با محوریت کارآفرینی در سه مرحله برگزار می شود. همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی تئوری و عملی با محوریت کارآفرینی در جهت ایجاد کسب و کار، مسابقات ایده پردازی، سلسله نشست های انجمن در راستای تقویت ارتباطات و گسترش تعاملات بین گروه های آموزشی مرتبط با حوزه سلول های بنیادی خبر داد.

دكتر سارا صعودي هيئت علمي دانشكده علوم پزشكي دانشگاه تربيت مدرس و استاد مشاور انجمن به تشريح اهداف این انجمن پرداخت و تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف این انجمن ایجاد یک شبکه درون دانشگاهی متشکل از اساتید و دانشجویان علاقمند و فعال این حوزه است. این انجمن تلاش می کند که دانشجویان علاقمند و اساتیدی که در این زمینه فعالیت علمی دارند را با یکدیگر ارتباط داده و با ایجاد یک شبکه علمی موجب تعامل بیشتر فعالان این حوزه شود.

اين نشست با سخنرانی اساتید دانشگاه تربیت مدرس از جمله دكتر رهبري زاده و پرسش و پاسخ دانشجویان حاضر در جلسه پایان یافت.

 


١٠:٢٤ - 1396/12/21    /    شماره : ٣٢٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٩٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.