پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > لزوم ایجاد شبکه های همکاری بین انجمن‌های دانشجویی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه‌های کشور


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم ایجاد شبکه های همکاری بین انجمن‌های دانشجویی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه‌های کشور

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، در حاشیه کارگاه‌های عملي اولين مدرسه زمستانه سلول‌هاي بنيادي از دانش پايه تا توليد که به میزبانی مرکز جامع سلول‌های بنیادی قطب فارس برگزار شده بود، تائبی، مسئول شبکه دانشجویی ستاد، از آزمایشگاه و گروه تحقیقات دانشجویی پزشکی سلولی و مولکولی، و همچنین شتاب‌دهنده کسب و کار سلامت نوران بازدید به عمل آورد.

در حاشیه مدرسه زمستانه همچنين نشستی بین مسئول شبکه دانشجویی ستاد با جمعی از اعضای شورای مرکزی کمیته دانشجویی سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد که ضمن بحث در زمینه زیرساخت منحصربه‌فرد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این دانشگاه در حوزه سلول های بنیادی و همچنین فضای مناسب جهت فعالیت دانشجویان، بر لزوم ایجاد شبکه های همکاری در راستای گسترش فعالیت های بین رشته‌ای و  بين دانشگاهي تاکید گردید. همچنین در مورد ساز و کار انتخاب انجمن دانشجويي برتر سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در جریان جشنواره سوم ستاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بعلاوه، در بازديد از شتابدهنده كسب و كار نوران، دکتر حسین صابر، مدیر عامل شتاب دهنده کسب و کار سلامت نوران به ارائه توضیحاتي در رابطه با  روند شتابدهی و کمک به ایده ها در راستای تجاری‌سازی و تولید سرمایه پرداخت. همچنین مظلوم‌رضایی، مسئول کمیته دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به اهمیت طراحی ارزش مطابق با بازار سلول های بنیادی، توقیت همکاری‌های موجود بین کمیته دانشجویی متبوع وی و مرکز شتاب دهنده را مورد تاکید قرار کرد. در ادامه این بازدید، روش‌های توسعه فرایندهای کارآفرینی در حوزه سلول های بنیادی و طراحی دوره های توانمندسازی دانشجویان در راستای کارآفرینی‌های این حوزه با همکاری این مرکز بررسی شد.

 

 


١١:٠٣ - 1396/12/08    /    شماره : ٣٢٢٩١    /    تعداد نمایش : ٢٥٨خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.