پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > تاکید بر اهميت ورود دانشجويان به عرصه فناوري و تجاري سازي محصولات مبتني بر سلول و پزشكي بازساختي در نشست شبكه دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول های بنیادی


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید بر اهميت ورود دانشجويان به عرصه فناوري و تجاري سازي محصولات مبتني بر سلول و پزشكي بازساختي در نشست شبكه دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول های بنیادی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، نشست شبكه دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی روز سه شنبه مورخ 17بهمن ماه 96 با حضور دکتر حمیدیه و جمعی از دبيران انجمن هاي دانشجويي دانشگاه هاي كشور  از جمله: دانشگاه صنعتي اميركبير، الزهرا، علوم پزشكي ايران، علوم پزشكي زاهدان، تربيت مدرس، شهيدبهشتي، علوم پزشكي همدان، علوم پزشكي مشهد، علوم پزشكي تهران، صنعتي شريف، باهنر كرمان، بوعلي سينا همدان، تهران، خوارزمي، علوم پزشكي شيراز، مراغه، صنعتي مالك اشتر، كرمانشاه و علوم پزشكي شاهد در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست دكتر عارفيان، مدير آموزش، پژوهش و توسعه منابع انساني ستاد، ضمن اشاره به اهميت دانشجويان در راستاي ترويج علوم سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي در دانشگاه ها، نكاتي در خصوص با دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم ارائه كرد. همچنين تقويت بخش دانشجويي را همراستاي ارتقای دانش فني در دانشگاه ها دانست. در ادامه، وی در رابطه با اولين المپياد بين‌رشته‌اي در بخش دانشجويي با عنوان سلول هاي بنيادي و مهندسي بافت توضيحاتي ارائه نمود.

دكتر شعاع حسني، مدير فناوري و تجاري سازي ستاد، به تشریح لزوم ورود دانشجويان به حيطه فناوري و تجاري‌سازي در حوزه سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي پرداخت و افزود: بازار پزشكي بازساختی در دنيا به دليل ورود سرمايه گذاران بزرگ به اين حوزه در حال توسعه است. وي ضمن اشاره به نوپا بودن علوم سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي، به اهميت وجود استارتاپ ها در اين حوزه پرداخت و ادامه داد: دانشجويان مي توانند با تكيه بر خلاقيت، ايده پردازي و جذب سرمايه گذاران  به پيشرفت و توسعه استارتاپ ها و تبديل آن به  شركت هاي بزرگ دانش بنيان كمك كنند.

در ادامه تائبي مسئول شبكه دانشجويي ستاد، با تشكر از زحمات دانشجويان جهت تاسيس انجمن هاي علمي دانشجويي، به توضيح اهداف شبكه دانشجويي پرداخت و گفت: ازجمله اهداف شبكه دانشجويي، شناسايي و راهبري ظرفيت دانشجويي در راستاي توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي، آموزش و توانمندسازي نيروي انساني در زمينه تحقيقات، فناوري و خدمات در اين حوزه، ايجاد زمينه مناسب به منظور حمايت‌هاي مادي و معنوي از فعاليت هاي علمي دانشجويان جهت کارآفرینی و ورود به بازار محصولات مرتبط با فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ايجاد بستر مناسب براي رشد و اعتلاي هدفمند علمي و پژوهشي دانشجويان سراسر کشور در خصوص سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی عنوان كرد. وی همچنين به تشريح برنامه هاي شبكه دانشجويي در سه حوزه آموزش و توانمندسازي دانشجويان،ترويج  علوم و فناوری های سلول های بنیادی و گسترش پژوهش و كارآفريني در حوزه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي پرداخت.

دكتر حميديه ضمن اشاره به اين موضوع كه مخاطب عمده برنامه هاي ستاد دانشجويان هستند، هدف از تشكيل شبكه دانشجويي را مشارکت دادن دانشجويان در اجراي برنامه ها عنوان كرد. دبير ستاد، دانشگاه پيشرفته را دانشگاهي دانست كه تمام اركان آن مخصوصا دانشجويان تفكر دانش‌بنيان داشته باشند و در راستاي تبديل ايده به محصول قدم بردارند. وي ادامه داد: باتوجه به اينكه فاصله ي بين دانشجو و استاد در علوم نويني مانند سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي چندان نيست، افزود: دانشجويان مي‌توانند با ارتقای دانش خود در اين حوزه ، اين علم و فناوري را در كشور نهادينه كنند و سبب ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي در كشور از طريق تاسيس و توسعه شركت هاي دانش بنيان شوند.

پس از آن، دبيران انجمن هاي دانشجويي حاضر در جلسه به بحث و مذاکره پیرامون برنامه ها، مشكلات، ظرفيت هاي دانشجویی و نحوه حضور فعالانه خود در برنامه های ستاد با دکتر حمیدیه پرداختند.

در پايان نشست، دكتر كبيرسلمانی، مدير روابط عمومي و امور بين الملل ستاد در رابطه با همكاري هاي این بخش با دانشجويان در برگزاري برنامه هاي علمي توضيحاتي ارائه نمود. وی دانشجویان را به همکاری و مشارکت بیشتر در برگزاری بخش‌های مختلف جشنواره ملی و کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در نوبت‌های آتی نمود.

 

 

 

 

 

 


٠٩:٠٤ - 1396/11/21    /    شماره : ٣١٧٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٠٠خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.