پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > برگزاری اردوی جهادی آموزشی امید استان بوشهر تا اردیبهشت ماه سال 96


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اردوی جهادی آموزشی امید استان بوشهر تا اردیبهشت ماه سال 96

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اولین مرحله اردوی جهادی بوشهر در تاریخ 6 آبان ماه به سرپرستی دکتر ظهیری برگزار گردید.

نخستین مرحله اردوی جهادی آموزشی امید با حضور بیش از 200 نفر از دانش آموزان روستاها و مناطق محروم شهرستان بوشهر برگزار شد. در این رویداد علمی 150 نفر دانش آموز از روستاهای چاهکوتاه، دویره، احمدی، تل اشکی، آب طویل، تل سیاه، حسینکی، بندرگاه، هلیله و جزیره شیف، در رشته های ریاضی، دانش های نوین و زیست فناوری توسط مدرسین خانه ریاضیات، پارک علمی کودک و نوجوان و کمیته دانشجویی سلول های بنیادی دانشگاه علوم آموزش دیدند. این اردوی یک روزه با همکاری استانداری و فرمانداری ،بنیاد نخبگان استان، خانه ریاضیات ، پارک علم و فناوری خلیج فارس، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان بوشهر برگزار شد.
جلسه اول آموزشی سلول های بنیادی در دبستان سعادت برگزار گردید که 13 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان مربی حضور پیدا کردند. دانش آموزان از پایه چهارم تا دهم حضور داشتند که با توجه به پایه تحصیلی از یکدیگر تفکیک شدند. آموزش ها به مقتضای پایه دانش آموزان ارائه شد. جلسه اول بر پایه معارفه و آشنایی دانش آموزان و مربی و همچنین برآورد میزان اطلاعات دانش آموزان در مورد زیست شناسی و سلول های بنیادی بود. مقدمات سلول با توجه به پایه دانش آموزان ارائه شد و توضیحاتی در مورد سلول های بنیادی و کابردهای آن ارایه گردید و همچنین اهداف و انتظارات از کلاس ها بیان شد. حضور دانش­آموزان در کلاس سلول های بنیادی نشان از علاقمندی این دانش آموزان داشت. پس از اتمام کلاس های آموزشی، دکتر ظهیری جلسه ای با مربیان برگزار نمود. در ابتدای این نشست دکتر ظهیری افزود: این اردو تا اردیبهشت ماه سال96  با همکاری بنیادی ملی نخبگان و سایر ارگان های استان به ویژه استانداری و فرمانداری در چهار حیطه ریاضی، فیزیک، فرهنگی و از جمله زیست شناسی گرایش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار خواهد گردید. که در این جلسه به بررسی و تحلیل جلسه اول پرداخته شد و همچنین نقاط قوت و ضعف مورد ارزیابی قرار گرفت و در پایان راهکارهایی جهت ارتقاء کیفیت کلاس های آموزشی آینده توسط اعضای حاضر در نشست ارایه گردید.                                                                

 


١٢:٠٠ - 1395/08/12    /    شماره : ١٨٩١٥    /    تعداد نمایش : ٥٧٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.