چاپ        ارسال به دوست

افتخار آفرینی دانش پژوهان جوان المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازســاختی در کنکور سراسری 97

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از افتخار آفرینی دانش پژوهان این المپیاد در کنکور سراسری سال 97 خبر داد.

دکتر کیهان ور ضمن اشاره به اهمیت علوم نوین سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور و دنیا گفت: المپیاد سلول های بنیادی تنها المپیاد بین رشته ای دانش آموزی کشور می باشد که مبتنی بر خلاقیت و نگرش بوده و طبق ا ستانداردهای وزارت آموزش و پرورش برای سومین سال متوالی در حال برگزاری می باشد. این المپیاد توانسته در کنار دانش علوم سلول های بنیادی، دانش پژوهان را با فناوری های این حیطه آشنا نموده و مسیرها را برای دانشگاه نسل سوم هموار نماید. وی افزود: امیدواریم با شناسایی و هدایت این دانش آموزان کشور عزیزمان ایران را از وابستگی به کشورهای ابرقدرت حوزه سلول های بنیادی در دنیا برهانیم و روز به روز شاهد شکوفایی استعدادهای این دانش پژوهان در کشور باشیم.

دکتر کیهان ور همچنین گفت: دانش پژوهان المپیاد ملی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کنکور سال 97 افتخار آفرینی کردند که از آن جمله می توان به رتبه 25 و 62 کشور، رتبه 33 و و 34 منطقه 1 و 55 منطقه 2 اشاره نمود.

 


١٥:٤٤ - 1397/05/17    /    شماره : ٣٦٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٩خروج