پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بحث و بررسی پیرامون مقدمات برگزاری و محورهای سومین جشنواره ملي و كنگره بين المللي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي


  چاپ        ارسال به دوست

بحث و بررسی پیرامون مقدمات برگزاری و محورهای سومین جشنواره ملي و كنگره بين المللي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 21 اسفند ماه 1396، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، دکتر امیرخانی از مراسم افتتاحیه عملیات عمرانی ساخت اولین شهرسلول گزارشی ارائه نمود و گفت: فاز اول پروژه نخستین شهر سلول که مرکزی برای فعالیت 50 شرکت دانش‌بنیان و کارآفرین است، در زمینی به مساحت 10 هکتار در دانشگاه خوارزمی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری احداث خواهد شد. وی با اشاره به همکاری مثبت استاندار محترم استان البرز در مسیر راه‌اندازی این پروژه، یادآور شد که با دستور مستقیم استاندار محترم مقرر شده است همه دستگاه های استان در ایجاد و شکل گیری شهر سلول همکاری و مشارکت نمایند.

در ادامه جلسه، در ارتباط با چگونگی برگزاری بخش مختلف های سومین جشنواره ملي و كنگره بين المللي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي بحث و بررسی صورت گرفت. در این رابطه مقرر گردید پذیرش مقالات برای بخش کنگره جشنواره از 15 فروردین 1397 آغاز و تا پایان تیرماه ادامه یابد و فراخوان مربوطه نیز از طریق شبکه های اجتماعی و وبسایت ستاد اطلاع رسانی گردد. همچنین در رابطه با 10 محور کنگره که شامل 10 موضوع اصلی در حوزه علوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. مطابق تصمیمات اتخاذشده، وبسایت جشنواره پس از تغییرات و اصلاحات آماده دریافت مقالات خواهد بود. 

در انتهای جلسه، مهندس حضرت‌قلی‌زاد، مدیرعامل شركت آرتان، به گزارش اجمالی از فعالیت و اقدامات صورت‌پذیرفته توسط این شرکت پرداخت و گفت: شرکت آرتان یک مشاور پرورش و راهنمایی ایده‌ها تا ایجاد کسب و کارهاي نوپا و شرکت هاي دانش‌بنیان است. وی برگزاری استارتاپ های مرتبط با فناوری های نوین را از خدمات آن شرکت برشمرد و افزود یکی از اهداف شرکت پیاده‌سازي نظام نوآوري باز به ویژه در همکاري با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی می باشد.

 


٠٩:٢٨ - 1396/12/22    /    شماره : ٣٢٧٣٨    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.