چاپ        ارسال به دوست

راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری در حوزه بیوایمپلنت و پزشکی بازساختی در محل شهر سلول در آینده‌ای نزدیک

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جلسه‌ای با حضور دکتر گلستانی رئیس هیئت مدیره، مهندس فروهر مدیرعامل و دکتر بیان الحق مدیر تولید شرکت همانند ساز بافت کیش در محل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه مدیران این شرکت ضمن اعلام اینکه قصد دارند مرکز نوآوری و فناوری در حوزه بیوایمپلنت و پزشکی بازساختی  را با حمایت ستاد در شهر سلول راه اندازی کنند، ابراز امیدواری کردند: این شرکت با استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه خوارزمی و زیرساختی که در  شهر سلول فراهم شده است بتواند علاوه بر توسعه محصولات جدید نقش یک شتابدهنده را برای شرکت های کوچک و متوسط ایفا کند.

همچنین، مدیران این شرکت با توجه به حمایت‌های معنوی ستاد از برگزاری سمینارها، سمپوزیوم ها و کارگاه‌های تخصصی از دکتر حمیدیه درخواست کردند تا ستاد از برگزاری دومین سمینار کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در ترمیم استخوان و مفصل با اسپانسری آن شرکت حمایت نمایند. شایان ذکر است، شرکت همانندساز بافت کیش یک شرکت باسابقه و فعال در زمینه تهیه و تولید طیف گسترده‌ای از بافت‌ها و داربست‌های سلولی می‌باشد. عمده محصولات این شرکت که از منابع آلوژنیک تهیه ‌می‌شوند (از قبیل گرفت های استخوانی) در انواع جراحی های بازسازی استخوان قابل استفاده می‌باشند.١٢:٠٠ - 1396/11/25    /    شماره : ٣١٩٠٣    /    تعداد نمایش : ٢١٨خروج