چاپ        ارسال به دوست

دومین کنگره نوآوری و سلامت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۲۴ بهمن ماه برگزار خواهد شد

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی ، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر علی نیکبخت، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر دومین کنگره نوآوری و فناوری در حوزه سلامت گفت: این کنگره در اولین دوره در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده و قرار است دومین دوره آن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود.

وی با بیان اینکه دومین کنگره نوآوری وفناوری در حوزه سلامت ۲۴ بهمن ماه در ۳ بخش برگزار می شود، خاطر نشان کرد: برگزاری دو پنل تخصصی و چالشی با  موضوع فناوری سلامت و برگزاری ۳ رویداد ایده بازار از بخش های این کنگره محسوب می شوند.

به گفته دبیر دومین کنگره نوآوری و فناوری در حوزه سلامت، نوآوری و بومی سازی در حوزه فناوری علوم پزشکی و سلامت، پزشکی الکترونیک (e-care   (e-health ، نظام ارجاعات، مدیریت سلامت و موارد مرتبط ، فناوری های مرتبط به صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی، تجهیزات و خدمات کاربردی حوزه سلامت و مهندسی پزشکی، فناوری های سیستم های تشخیص و تصویر برداری، تجهیزات آزمایشگاهی از محورهای اصلی این کنگره محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه سلامت در این کنگره حضور دارند، بیان داشت: بناست در ۳ بخش ایده بازار ۲۰ ایده و طرح ارائه شوند.

نیکبخت با بیان اینکه هدف از برگزاری این کنگره همکاری های دانشگاه های علم پزشکی و دانشگاه های مهندسی در آینده است، گفت: در این کنگره نمایندگانی از دانشگاه های خواجه نصیر، شهید بهشتی، علم و صنعت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: هدف ا ز برگزاری این کنگره، معرفی محصولات در حوزه سلامت توسط نوآوران  به جامعه پزشکی است تا در نهایت مورد استفاده جامعه قرار بگیرند.

 


١٠:١٤ - 1396/11/18    /    شماره : ٣١٦٧١    /    تعداد نمایش : ١٣٣خروج