پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان جهت انتقال فناوری در حوزه سلول‌های بنیادی


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان جهت انتقال فناوری در حوزه سلول‌های بنیادی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی جلسه ای با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، دکتر سیفعلیان، دکتر شهبازی مدیر عامل شرکت آریا تینا ژن و جمعی از مسئولان ستاد در تاریخ 12 آذر ماه 1396 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدا دکتر حمیدیه دبیر ستاد با تأکید بر لزوم تأسیس شرکت‌های دانش بنیان در کشور جهت توسعه علم سلول درمانی افزود: می‌توان با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه در زمینه انتقال فناوری علوم نوین از جمله سلول‌های بنیادی به داخل کشور اقدامات مناسبی انجام داد.

 دکتر شهبازی مدیر عامل شرکت آریا تینا ژن توضیحاتی در مورد فعالیت‌های صورت پذیرفته در حوزه ژن درمانی و کنترل بیماری‌های دیابتی ارائه نمود و افزود: شرکت آریاتینا ژن از سال ۲۰۰۵ شروع به فعالیت کرده  و در صدد  انتقال دانش علوم و فناوری های نوین از جمله علوم سلول‌های بنیادی به داخل کشور و در نهایت تولید محصولات سلولی و تجاری سازی آن می باشد.  

در ادامه دکتر سیفعلیان با تأکید بر تأسیس شرکت‌های دانش بنیان و شتاب دهنده در جهت توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت: می بایست از تمام ظرفیت‌های داخل کشور در جهت انتقال علوم سلول‌های بنیادی و استفاده از آن در درمان انواع بیماری‌ها استفاده نموده و در این خصوص با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان می توان به پیشرفت تولید محصولات سلولی و تجاری سازی آن کمک نمود.

در پایان دکتر امیدوار با اشاره به اهمیت کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری‌های صعب العلاج گفت: می بایست هدف از تهیه پروژه کلان ملی در این خصوص مشخص شود تا بر اساس دانش و امکانات موجود در کشور در کوتاه ترین زمان ممکن بتوان این علم را توسعه بخشید.

 

اخبار ستاد را در شبکه سلول های بنیادی دنبال کنید:

http://stemcell.isti.ir/uploads/9_680_7_app-release-1.apk : دریافت نرم افزار نسخه اندروید

https://appsto.re/us/7l7ckb.i: دریافت نرم افزار نسخه iOS

١٣:٠٢ - 1396/09/14    /    شماره : ٢٩٤٥٣    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.