پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > لزوم انطباق برنامه ریزی ستادهای توسعه فناوری بر نظام نامه استاندارد متوازن


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم انطباق برنامه ریزی ستادهای توسعه فناوری بر نظام نامه استاندارد متوازن

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، صد و نوزدهمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 22 آبان ماه 1396، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، مهندس صادقی کارشناس ستاد به ارائه گزارشی از نظام نامه استاندارد ماموریت های متوازن ستاد های توسعه فناوری پرداخت و افزود: مطابق با سند چشم انداز 1404، جامعه ایرانی باید برخوردار از دانش پیشرفته، توانا در تولید علم و فناوری، متکی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولید ملی و اقتصاد باشد. در راستای دستیابی به این هدف و پیشتازی علمی و فناوری، نقشه جامع علمی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و ابلاغ شده است. برمبنای این نقشه نظام نامه استاندارد ماموریت های متوازن از سوی معاونت علمی و فناوری به تمام ستادهای توسعه فناوری ابلاغ شده است.

در ادامه دکتر شعاع حسنی مدیر بخش فناوری و تجاری سازی ستاد گزارشی از دومین جلسه شورای سلول های بنیادی استان خوزستان و همچنین نشست دانشجویی دانشگاه ها ی علوم پزشکی جندی شاپور و چمران اهواز با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد و اساتید دانشجویان این دانشگاه ها برگزار گردید، ارائه نمود.

سپس دکتر احمد بیگی مدیر عامل شرکت دانش بنیان سلول بافت زیست (سبز) به گزارش اجمالی از فعالیت و اقدامات صورت پذیرفته این شرکت و در خصوص تجاری سازی محصولات مرتبط با حوزه سلول های بنیادی پرداخت و مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان در این حوزه را مطرح نمود.

دکتر عارفیان مدیر بخش آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی ستاد در زمینه نشست مشترک هیات اجرایی المپیاد دانشجویی ستاد با کمیته المپیاد های دانشجویی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در این نشست مقرر گردید جلسه شورای المپیادهای دانشجویی کشور با حضور نمایندگان، برای نهایی نمودن آیین نامه این فرایند علمی در سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شود.

در انتهای این جلسه، خانم تائبی در ارتباط با طرح سازمان بندی کمیته دانشجویی ستاد سلول های بنیادی به ارائه گزارش پرداخت و گفت: هدف از این کمیته دانشجویی استفاده از افراد توانمند جهت یافتن افراد علاقه مند، توانمندکردن افراد علاقه مند، تولید دانش و محصول توسط این دو گروه می باشد، وی افزود: از گام های اجرایی این کمیته ایجاد ارتباط با دانشجویان در دانشگاه های مختلف، اقدام به تشکیل انجمن در حداقل 5 دانشگاه جهت ایجاد اتحادیه، ایجاد پورتال دبیران، تعیین اهداف کوتاه مدت کمیته ی دانشجویی(اهداف آموزشی،پژوهشی ،ترویجی)، جذب همکاری مراکز علمی، انتخابات انجمن ها /تعیین استاد مشاور و ...می باشد.

 

اخبار ستاد را در شبکه سلول های بنیادی دنبال کنید:

http://stemcell.isti.ir/uploads/9_680_7_app-release-1.apk : دریافت نرم افزار نسخه اندروید

https://appsto.re/us/7l7ckb.i: دریافت نرم افزار نسخه iOS

 

 


١٤:٥٤ - 1396/08/22    /    شماره : ٢٨٨٧٧    /    تعداد نمایش : ١٨٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.