صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حضور پررنگ دانش‌آموزان در جشنواره سلو‌ل‌های بنیادی نویددهنده فردای روشن این حوزه است


  چاپ        ارسال به دوست

وطنی عنوان کرد:

حضور پررنگ دانش‌آموزان در جشنواره سلو‌ل‌های بنیادی نویددهنده فردای روشن این حوزه است


معاون توسعه فناوری معاونت علمی از بخش دانش‌آموزی دومین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بازدید کرد وی در این بازدید حضور پررنگ دانش ‌آموزان را نوید بخش آینده روشن این حوزه دانست.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن حضور در اختتامیه جشنواره از غرفه های شرکت های دانش بنیان و بخش دانش آموزی این جشنواره بازدید کرد. وطنی درباره برگزاری جشنواره بیان کرد: در معاونت علمی ستادهای مختلفی در حال فعالیت هستند که ستاد توسعه فناوری سلول های بنیادی یکی از آنها است که از زمان راه اندازی بیشترین جذب سرمایه گذاری را دریافت کرده است. در دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازستاختی که از سوی این ستاد برگزار می شود نسبت به دوره گذشته شاهد رشد کیفی و کمی شرکت های دانش بنیان و فناور این حوزه هستیم. به صورتی که شرکت های جدید که در قالب هسته های فناور بودند محصولاتی را به بازار عرضه کرده و سطح فناوری بالایی را نیز دارند.

وی ادامه داد: شرکت های جدید دارای واحدهای تحقیق و توسعه مجهز هستند و همکاری‌های علمی و بین المللی در آنها پررنگ است. همچنین انتقال تجربه به یکدیگر مسئله مهم بین این شرکت ها است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در صدور مجوزهای لازم همکاری های لازم را دارد. توسعه فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی علمی بین رشته ای بین وزارت علوم و تحقیقات، وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  است تا از طریق این همکاری ها بستر لازم برای توسعه این فناوری فراهم شود.

وطنی همچنین ابراز کرد: حضور پررنگ نوجوانان در بخش دانش آموزی این نوید را می دهد که در آینده دانشمندانی بزرگ در کشورمان خواهیم داشت. بدین معنا که بحث فرار مغزها در این فناوری معنایی نداشته و اگر مهاجرتی انجام می شود برای کسب دانش و انتقال فناوری است تا با نگاه تبادل فناوری به این عرصه ورود داشته باشیم. همچنین قطعا در سال های آینده شاهد دستاوردهای بزرگی در جشنواره خواهیم بود..

دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ 22 الی 24 تیرماه به همت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار شد.


١٣:٢٠ - 1396/04/25    /    شماره : ٢٥٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٥١خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.