صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مرکز آزمایشگاهی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در انستیتو پاستور تهران افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز آزمایشگاهی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در انستیتو پاستور تهران افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی دکتر امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد، طی مراسمی با حضور دکتر مصطفی قانعی رییس انستیتو پاستور و دکتر آخوندزاده معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، آزمایشگاه پزشکی بازساختی انستیتو پاستور را افتتاح کرد. اين مرکز آزمایشگاهی به همت دکتر شاهسوارانی طی مراسمی ، عصر روز سه شنبه 29 فروردین 96 در انستیتو پاستور به بهره برداري رسيد.

در ابتدای اين مراسم ، شاهسوارانی، مسئول آزمایشگاه، ضمن خیر مقدم به مدعوین ، به معرفی بخش های مختلف آزمایشگاه و تکنولوژی های به کار رفته در آن پرداخت و از این آزمایشگاه به عنوان اولین پروژه تفاهم نامه مشترک با دانشگاه کیوتو ژاپن یاد کرد.

دکتر حمیدیه ضمن ابراز خرسندی از افتتاح آزمایشگاه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ، به پویایی و سرزنده بودن سیستم جاری در انستیتو اشاره کرد و به تشریح اهمیت چنین علوم نوپا و نوینی پرداخت و از به كار گیری از نیروهای جوان نظیر دکتر شاهسوارانی و همکاران ایشان در این حوزه ابراز خرسندي نمود.

 حمیدیه در ادامه گفت : جمهوری اسلامی ایران در دهه های اخیر رشد چشمگیری در حوزه سلول های بنیادی داشته است.  حمیدیه ابراز امیدواری کرد که اگر حمایت های لازم و هماهنگی میان دانشگاه ها اتفاق افتد، جمهوری اسلامی ایران می تواند در ظرف 2 تا 3 سال آینده به عنوان برند برتر در حوزه سلول هاي بنيادي وارد بازار جهانی شود. وی از علم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در طب به مثابه علوم و فناوری هسته ای در صنعت یاد کرد.

در ادامه حمیدیه، از تشکیل کارگروه های علمی- تخصصی جهت توانمندسازی و مهارت افزایی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی خبر داد که منجر به افزایش یکپارچگی و هماهنگی میان دانشگاه ها و بیمارستان های کشور شده است و افزود: از دستاوردهاي اين كارگروه ها می توان به پذیرش و حمايت از قريب به 400 طرح پژوهشی از سال 93 تا کنون توسط ستاد سلول هاي بنيادي اشاره کرد.  

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، از زمینه ها و فرصت های تجاری سازی این حوزه سخن گفت و ادامه داد: پیش بینی می شود در سال 2020 سهم علوم سلول های بنیادی از بازار حدود 30 میلیارد دلار  باشد، که این امر سبب شده ، کارخانه های داروسازی ، شرکت ها و هلدینگ ها علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه شوند.

در پایان حمیدیه از برگزاری دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در تاریخ 22 الی 24 تیر ماه سال جاری در سالن اجلاس سران خبر داد.

 

 


١٥:٠٢ - 1396/01/30    /    شماره : ٢٢٩٥٩    /    تعداد نمایش : ٦٣٤خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.