صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فن بازار مسیری برای ایجاد کریدور صادرات محصولات سلول های بنیادی است


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر کل دومین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی:

فن بازار مسیری برای ایجاد کریدور صادرات محصولات سلول های بنیادی است

دبیر کل دومین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: فن بازار یکی از اصلی ترین بخش های جشنواره امسال است. این رویداد مسیری برای ایجاد کریدور صادرات محصولات سلول های بنیادی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین الملل ستاد سلول های بنیادی، امیر علی حمیدیه دبیر کل دومین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: جشنواره امسال نیز مانند سال گذشته بخش های مختلفی دارد که یکی از این بخش ها، کنگره بین المللی است و سخنرانان داخلی و خارجی در این کنگره بین المللی در حوزه های مختلف سلول های بنیادی سخنرانی خواهند داشت.

به گفته حمیدیه، قسمت بعدی این جشنواره، برگزاری کارگاه های آموزشی است . حدود 15 کارگاه آموزشی در حوزه های مختلفی مانند سلول های پرتوان القایی و غیره برگزار می شود.

دبیر کل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی افزود: در بطن این جشنواره نمایشگاهی برای شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی نیز برگزار خواهد شد که در حال حاضر حدود 70 شرکت دانش بنیان در این حوزه فعال هستند. وی افزود: یکی از مهم ترین قسمت های دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزاری فن بازار است. در این رویداد، شرکت های دانش بنیان در کنار صاحبان سرمایه قرار گرفته و مذاکراتی برای سرمایه گذاری تولید محصولات دانش بنیان صورت خواهد گرفت.

حمیدیه گفت: کریدور خط تولید محصولات حوزه سلول های بنیادی را برای صادرات راه اندازی خواهیم کرد

حمیدیه با اشاره به برگزاری جایزه ملی در جشنواره امسال، گفت: بخش دیگری که در امتداد برنامه های دوره اول جشنواره برگزار خواهد شد جایزه ملی است که جذاب ترین قسمت این جشنواره خواهد بود. در این بخش، مقالات، ایده ها و اختراعات برتر در حوزه سلول های بنیادی معرفی شده و برگزيدگان براي دریافت جایزه ملی معرفي خواهند شد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی تصریح کرد: در بخش دانش آموزی جشنواره نیز کارگاه های آموزشی برگزار خواهد شد و از برندگان مرحله نهایی تقدیر بعمل خواهد آمد.

 وی از کانون اندیشه و نوآوری ایرانیان به عنوان بخش دیگر جشنواره نام برد و گفت: این بخش مربوط به ایرانیان غیرمقیم متخصص در حوزه سلول های بنیادی می شود تا بتوانیم از توانایی ها و تخصص آنها برای توسعه حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استفاده کنیم.

حمیدیه در ادامه گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا از توانمندی و تخصص ایرانیانی که خارج از کشور زندگی می کنند و همواره به پیشرفت علمی کشور فکر می کنند استفاده کرده و آنها را در دانشگاه های علوم پزشکی حتی برای چند روز در ماه جذب کنیم.

دبیر کل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزاری از استارتاپ ها بعنوان بخش بعدی جشنواره نام برد و گفت: در گذشته استارتاپ های حوزه سلول های بنیادی بسیار کم بود و تجربه زیادی در این زمینه در کشور وجود نداشت ولی امسال با بهره مندي از تجربه جشنواره سال قبل، استارتاپ های تخصصی و قوی برگزار خواهیم کرد.

وی در خصوص میهمانان خارجی دعوت شده به جشنواره گفت: حدود 30 سخنران خارجی از کشورهای مختلف امریکا، آلمان، اتریش، انگلستان، هلند، کره جنوبی، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در جشنواره شرکت خواهند داشت.

 

 


٠٩:٣٨ - 1396/01/30    /    شماره : ٢٢٩٢٨    /    تعداد نمایش : ١٦١خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.