پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > دو محصول مبتنی بر سلول های CAR-T در آستانه تائید در کمیسیون اروپا


  چاپ        ارسال به دوست

دو محصول مبتنی بر سلول های CAR-T در آستانه تائید در کمیسیون اروپا

آژانس دارویی اروپا ( EMA ) ، درخواست تائید جهت بازاریابی دو محصول مبتنی بر سلول های CAR-T را برای نخستین بار در اروپا ارائه داده است. این دو محصول، Kymriah محصول شرکت نوارتیس و Yescarta محصول شرکت Kite, Gilead می باشد.

کمیسیون اروپا اکنون این توصیه ها را دریافت خواهد کرد. پس از اعطای مجوز بازاریابی، هر کشور عضو اتحادیه اروپا، فرصتی را برای تعیین قیمت ها و روش های بازپرداخت مناسب برای سیستم های بهداشتی ملی خود فراهم می کند.

سلول‌های chimeric antigen receptor یا Car T Cell توانسته اند توجه گسترده‌ای را در سال‌های اخیر در حوزه‌ی صنعت سلامت به خود جلب کند. این تکنولوژی با خارج کردن سلول‌های T از بدن بیمار، اعمال مکانیسم‌های تغییر ژنتیکی و تزریق مجدد آن به بدن بیمار، سیستم ایمنی فرد را برای مقابله با سرطان های مختلف  تقویت می کند.

بنابر پیش بینی های موسسه Coherent Market Insights بازار جهانی درمان با سلول های  CAR-T در سال ۲۰۲۸ به چیزی در حدود ۸٫۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

Reference: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/news_and_events/news/2018/06/news_detail_002983.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1

 

 


١١:٠٠ - 1397/04/20    /    شماره : ٣٥٨٣٧    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.