پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > برگزاری نشست کمیته دانش آموزی ستاد با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست کمیته دانش آموزی ستاد با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، کمیته دانش‌آموزی ستاد به سرپرستی دکتر محسنی با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و گروهی از مدیران ستاد در تاریخ 11 تیرماه 1397 تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه دکتر محسنی مدیر بخش دانش آموزی ستاد به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای بخش دانش‌آموزی سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و اظهار داشت: همکاری‌های مطلوب وزارت آموزش و پرورش، پژوهش‌سراهای سراسر کشور و همچنین تجربیات و دستاورد­های دومین جشنواره منجر به برگزاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد خواهد شد. وی در ادامه، ضمن اشاره به استقبال قابل توجه دانش‌آموزان از برنامه های ستاد اظهار امیدواری نمود که از ظرفیت های به وجود آمده در این بخش برای پیشرفت آینده کشور و جامعه علمی در این حوزه بهره برداری گردد.

وی همچنین برنامه های بخش دانش آموزی سومین جشنواره را مشتمل بر برگزاری کارگاه های تخصصی، ایستگاه های آموزشی، فناوری دیجیتال، دست‌سازه و تجهیزات، کاپ سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و همچنین بسته‌های آموزشی سلول های بنیادی برای دبیران دانست، اذعان داشت: شواهد مطالعات آینده‌پژوهشی نشان میدهد این حیطه از دانش در سال های آینده جایگاه ویژه ای از علم پزشکی را در برخواهد داشت و از این رو ستاد تمامی تلاش خود را به کار خواهد بست تا شرایطی را برای دستیابی دانش‌آموزان به یافته‌های جدید علمی و پژوهشی درحوزه‌ی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی فراهم گردد.

سپس خانم نیکویی مدیر پژوهش‌سرای ملاصدرای کرج و مسئول دبیرخانه‌ی کشوری دانش‌آموزی علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی به ارائه مطالبی در خصوص شیوه‌نامه پیشنهادی بخش دانش‌آموزی جشنواره پرداخت و افزود: هدف بخش دانش‌آموزی جشنواره ترویج و بومی‌سازی این دانش در جامعه علمی کشور است.

شایان ذکر است بخش دانش آموزی سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" در طی 8 الی 10 آذر 1397 در محل سالن همایش‌های اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.

 


١٦:٣٣ - 1397/04/19    /    شماره : ٣٥٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.