چاپ        ارسال به دوست

سرمایه گذاری 8.7 میلیارد دلار شرکت Novartis بر روی نوعی ژن درمانی جدید

سلول های CAR-T به عنوان نوعی ژن درمانی که برای مقابله با لوکمی حاد لنفوئیدی به کار گرفته می شوند دیگر تنها محصول مبتنی بر ژن درمانی شرکت Novartis نخواهد بود.

شرکت داروسازی سوئیسی Novartis اخیرا اعلام کرد که شرکت آمریکایی AveXis  را که در زمینه روشی نوین در درمان نوعی بیماری مرتبط با نوزادان فعالیت دارد را به ارزش 8.7 میلیارد دلار خریداری کرده است.

با خریداری این شرکت توسط Novartis می توان انتظار داشت که Novartis سهم بیشتری در زمینه توسعه روش های ژن درمانی که هدف آن یافتن درمان برای بیماری های ژنتیکی عصبی نادر و تهدید کننده زندگی است بردارد.

Vas Narasimhan مدیرعامل شرکت Novartis می گوید: این قرارداد می تواند موجب شود که شرکت Novartis در توسعه درمان های پیشرفته و با کارایی بالا پیشقدم باشد و نقش ما را در توسعه علوم اعصاب بیش از پیش پر رنگ نماید.

شرکت AveXis  بر روی درمان بیماری Spinal Muscular Atrophy یا SMA تمرکز داشته و کارآزمایی های بالینی مختلفی را در رابطه با این بیماری انجام داده است. این بیماری تخریب کننده عصبی موجب مرگ 9 نوزاد از بین 10 نوزاد متولد شده با این بیماری قبل از دومین سال تولد می شود. در حالت دوم افرادی که زنده می مانند را تا آخر عمر به دستگاه تنفسی وابسته می سازد. حال درمان جدید این فرصت را فراهم می سازد تا بیماران با درمانی نوین شرایط بهتری را پیدا کنند.

Novartis بر این عقیده است که تا سال 2020 می تواند از طریق فروش سهام های جدید خریداری شده از شرکت AveXis   سود قابل توجهی را از آن خود کند.

Reference:https://www.reuters.com/article/us-novartis-avexis/novartis-bets-big-on-gene-therapy-with-8-7-billion-avexis-deal-idUSKBN1HG0FT

 

 


١٤:٢٦ - 1397/01/26    /    شماره : ٣٣٤٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٤خروج