پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > فعالیت های تخصصی در حوزه حیوانات آزمایشگاهی کشور نیازمند ساماندهی و نظارت است


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت های تخصصی در حوزه حیوانات آزمایشگاهی کشور نیازمند ساماندهی و نظارت است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، صد و بیست و یکمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 13 آذر ماه 1396، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، دکتر محمد نژاد مسئول شبکه مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی در ارتباط با برنامه راهبردی این شبکه  به توضیحاتی پرداخت و گفت: برنامه راهبردی شبکه مذکور شامل پیاده سازی راهنمای اخلاقی، عضو گیری و اعتبار بخشی، حمایت از مرا کز عضو، بستر سازی برای فرایند بهینه آزمایشگاهی، راه اندازی کنسرسیوم کار آزمایی بالینی همراه، است. وی در ادامه افزود: پایش وضعیت علوم حیوانات آزمایشگاهی در کشور ملزم به شناسایی مراکز دارای زیرساخت های مطالعات حیوانی در کشور، ارزیابی وضعیت فیزیکی و بهداشتی مراکز نگهداری حیوانات آزمایشگاهیَ، ارزیابی میزان پیاده سازی «راهنمای اخلاقی کار با حیوانات آزمایشگاهی» در این مراکز از طریق سنجش دانش، بینش و اظهار عملکرد پژوهشگران و نیروهای اجرایی نسبت به رعایت راهنما، بررسی آماری استفاده از حیوانات آزمایشگاهی در کشور، شناسایی گونه ها و سویه های حیوانات آزمایشگاهی موجود در کشور، نیازسنجی در خصوص سویه ها و گونه های حیوانات آزمایشگاهی مورد نیاز در کشور و شناسایی خلأهای زیرساختی است.

وی در پایان تاکید کرد با ساماندهی و نظارت بر فعالیت آزمایشگاه های ارائه دهنده خدمات حیوانات مدل می توان عملکرد آن ها را رتبه بندی و پایش نمود و همچنین از طریق جذب شرکت های داروسازی بین المللی درآمدهای ارزی فراوانی برای کشور فراهم آورد.

در ادامه، مهندس معید دهقان پور مدیر عامل شرکت "فن آوران سپید جامگان"، فعالیت‌ها و اقدامات صورت‌پذیرفته این شرکت در طول سال های گذشته را تشریح کرد. وی با معرفی تعدادی از محصولات این شرکت، اعلام کرد بسیاری از تجهیزاتی که پزشکان فعال در حوزه سلول درمانی به تیم طراحی شرکت ما اعلام نیاز کرده اند، توسط این شرکت، مهندسی و تولید شده است و برخی از این محصولات مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو کسب کرده اند.

اخبار ستاد را در شبکه سلول های بنیادی دنبال کنید:

http://stemcell.isti.ir/uploads/9_680_7_app-release-1.apk : دریافت نرم افزار نسخه اندروید

https://appsto.re/us/7l7ckb.i: دریافت نرم افزار نسخه iOS

١٣:١٧ - 1396/09/13    /    شماره : ٢٩٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.