صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > گزارش پیشرفت مرکز ملی مزرعه پرورش حیوانات آزمایشگاهی کرمان در نودمین جلسه شورای اجرایی ستاد سلول های بنیادی


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش پیشرفت مرکز ملی مزرعه پرورش حیوانات آزمایشگاهی کرمان در نودمین جلسه شورای اجرایی ستاد سلول های بنیادی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نودمین جلسه شورای اجرایی ستاد سلول های بنیادی با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد ، دکتر دلیری معاون توسعه مدیریت و منایع و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 28 فرودین ماه 1396در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدا نماینده پیمانکار دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گزارشی از مراحل پیشرفت تدارکات اجرایی بخش های مختلف جشنواره ارایه داد.

سپس دکتر کیهان ور مسئول المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی از اولین رویداد کار آفرینانه ی استارت آپ ویکند در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تبریز با حمايت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی خبر داد و گفت: این رویداد از 13 تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری در مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان برگزار می شود.

در ادامه دکتر پرداختی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گزارشی از مرکز ملی مزرعه پرورش حیوانات آزمایشگاهی که ایده آن از سال ٩٤ با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلول های بنیادی شکل گرفته است ارایه داد.  51 درصد این پروژه از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه حمایت و 41درصد آن با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه باهنر کرمان انجام می گردد . پروژه مذکور دارای 5 زیر مجموعه در فاز اول بوده و در آینده نزدیک توسط معاون رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

در ادامه دکتر آذر پیرا  رئیس مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گزارشی از این مرکز را ارایه داد و گفت: محیط فیزیکی مرکز جامع شامل 4 طبقه برج پژوهشی محمد رسول اله به همراه 2 اتاق تمیز واقع در بیمارستان مادر و کودک غدیر و بیمارستان امیر است که به صورت فعال مشغول به کار هستند. دانشگاه علوم پزشکی شیراز اولین دانشگاهی است که داراي مرکز رشد سلول های بنیادی است و 10 شرکت دانش بنیان در حال حاضر زیر مجموعه این مرکز رشد هستند و از افتتاح انستیو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور معاون رئیس جمهور خبر داد.

در آخر خانم نیکویی دبیر دبیرخانه دانش آموزی قطب کشوری گزارشی از آزمایشگاه دانش آموزی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در 16 فروردین ماه 96 افتتاح گردید ارایه داد و گفت: در حال حاضر حدود 40 نفر از دانش آموزان دوره ی دوم متوسطه عضو پژوهش سرا در این آزمایشگاه مشغول آموزش و پژوهش می باشند. اپتیک و لیزر، فناوری نانو، سلول های بنیادی گیاهی از جمله محورهای  پژوهش های دانش آموزی خواهد بود.

 

 


١٤:٣٦ - 1396/01/29    /    شماره : ٢٢٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٨خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.