صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > آخرین دستاوردهای علمی دنیا در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ارائه می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

آخرین دستاوردهای علمی دنیا در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ارائه می‌شود

یکی از اعضای کمیته اجرایی دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی آخرین دستاوردهای علمی دنیا ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی، دکتر مریم مهاجری، از اعضای کمیته اجرایی دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، گفت: دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ 22 تا 24 تیرماه سال آینده در محل سالن همایش‌های اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد و تمرکز این جشنواره بر تجاری‌سازی محصولات حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است.

وی افزود: این جشنواره و کنگره به نوعی گردهمایی بزرگ فعالان حوزه سلول های بنیادی در زمینه‌های مختلفی چون علمی، تجاری‌سازی و توسعه نیروی انسانی است. به همین دلیل در این جشنواره علاوه بر ارائه آخرین دستاوردهای علمی دنیا، بستر مناسبی برای هم‌اندیشی و تبادل تجربیات متخصصین حوزه‌های مختلف علوم و صنایع مرتبط با سلول‌های بنیادی فراهم خواهد شد.

به گفته مهاجری دومین تجربه ستاد سلول های بنیادی در برگزاری جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با بهره‌گیری از ظرفیت های موجود و تجربیات سال گذشته خواهد بود. وی تصریح کرد: از جمله بخش‌های این جشنواره می‌توان به برگزاری کارگاه‌های تخصصی، کانون اندیشه و نوآوری، مراسم اعطای جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان، فن‌بازار، رویداد استارتاپ ها و بخش جذاب دانش‌آموزی اشاره کرد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف اجرایی و علمی برای برگزاری جشنواره، تصریح کرد: محورهای علمی کنگره تعیین شده و برنامه های کارگاه های تخصصی نهایی شده و در بخش جایزه ملی هم تدارکات برای اجرای مراسم داوری و اعطای جایزه به برگزیدگان در حال انجام است.

مهاجری در خصوص برگزاری فن بازار در جشنواره، گفت: فن بازار بستری برای ارائه ایده های جدید به صاحبان سرمایه و صنایع در حوزه سلول های بنیادی خواهد بود و این بخش از برنامه در جشنواره دوم بسیار پربارتر و کامل‌تر از دوره پیشین برگزار خواهد شد. به گفته وی، در بخش کانون اندیشه و نوآوری جشنواره، بستر مناسبی برای گردهمایی و ارتباط پژوهشگران داخل و خارج کشور و تبادل تجربیات و استفاده از امکانات متقابل این افراد فراهم خواهد بود.

وی تصریح کرد: فراخوان و ثبت نام برای ارسال مقالات از اول اسفندماه آغاز شده و اطلاعات لازم بر روی سایت جشنواره به آدرس www.icsc2017.ir موجود است و زمان ثبت نام زودهنگام همراه با ارائه مقاله تا 15 فروردین 1396 رایگان و بدون ارائه مقاله تا 15 اردیبهشت 96 با تخفیف 70% خواهد بود.

مهاجری در پایان گفت: ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از همه علاقه‌مندان، پژوهشگران، اساتید، دانشجویان، صاحبان صنایع و ایده و فعالین این حوزه از علم دعوت می‌کند تا در این رخداد بزرگ ملی و بین‌المللی شرکت کنند.

 

 


١٥:٢٣ - 1396/01/28    /    شماره : ٢٢٨٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.