صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار تب منو 
اخبار > سمپوزیوم یک روزه سلول های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی قلب در تاریخ 7 بهمن ماه 95 در دانشگاه علوم پزشکی گرگان برگزار خواهد شد.


  چاپ        ارسال به دوست

سمپوزیوم یک روزه سلول های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی قلب در تاریخ 7 بهمن ماه 95 در دانشگاه علوم پزشکی گرگان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی هفتمین نشست کارگروه قلب با حضور دکتر امیر علی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، دکتر سید محمود مسیحا هاشمی مسئول کارگروه های تخصصی ستاد و جمعی از اعضای این کارگروه به سرپرستی دکتر نادری در تاریخ 12 دی ماه 1395 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدا دکتر سید محمود مسیحا هاشمی به ارائه توضیحاتی در مورد نحوه ارزیابی طرح های ارسالی به ستاد ارائه نمود و گفت:
می بایست مراکز همکار در طرح های مذکور به صورت مشخص در پروپوزال مربوطه تعیین گردد اعضای
کارگروه
می توانند جهت داوری طرح ارائه شده در کارگروه مشارکت خود را به ستاد اعلام نمایند.

در ادامه دکتر طاووسی دانا به ارائه در زمینه ارائه طرح در زمینه بررسی اثر بخشی میکرو وزیکول های سلول های بنیادی مزانشیمی و سلول های تمایز یافته بر ترمیم و بازسازی بافت آسیب دیده ی قلب پس از MI پرداخت و توضیحاتی در خصوص  مراحل مختلف جداسازی سلول های بنیادی مزانشیمی از  بافت چربی، شناسایی و تمایز سلول های بنیادی مزانشیمی ارائه نمود.

دکتر حمیدیه نیز با اشاره به اهمیت مشارکت مراکز مختلف در تهیه و تدوین پروژه های کلان ملی گفت: می بایست درصد مشارکت دانشگاه ها و مراکز مختلف در پروژه های مذکور به صورت مشخص در طرح ها ذکر تعیین گردد.

سپس دکتر محی الدین گفت: سلول های بنیادی مزانشیمی می توانند به صورت اتولوگ و یا آلوژن در بیماران قلبی کاربرد داشته باشند. بویژه سلول های بنیادی آلوژن در بیماران انفارکتوس قلبی می توانند مفیدتر باشند چون محیط قلب در این بیماران
تا یک هفته بعد از انفارکتوس به خاطر التهاب برای اثر سلول های بنیادی مزانشیمی مناسب تر می باشد.  

در پایان دکتر خوری به بحث پیرامون نحوه برگزاری سمپوزیوم یک روزه سلول های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی قلب پرداخت و ضمن تبیین برنامه علمی استفاده از سلول های بنیادی در بیماری های قلبی و پزشکی بازساختی در بیماری های قلبی، بر ترویج علم سلول های بنیادی با استفاده از ظرفیت موجود در کشور تأکید نمود.

 


١٦:٠١ - 1395/10/15    /    شماره : ٢٠٦٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.