پیوندها
صفحه اصلی > آرشیو اخبار تب منو 
آرشیو اخبار تب منو

تنظیم متابولیسم سلول های بنیادی برای افزایش قدرت ترمیمی آن ها
اخیرا سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی به عنوان یک محصول جدید در درمان بیماری های مختلف مورد توجه قرار گرفته اند. یافته های موجود نیز نشان می دهد که این سلول های بنیادی با تمایز به سلول ها یا بافت هدف می توانند جایگزین سلول های از دست رفته یا آسیب دیده شوند.
١٤:٣٦ - 1397/09/26

نگاهی بر فرآیند اجرایی فن بازار در یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای اجرایی ستاد
یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 26 آذرماه 1397، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
١٤:٣٠ - 1397/09/26

تولید لیگامنت و تاندون های قابل پیوند به کمک پرینتر سه بعدی
تیمی از محققین مهندسی پزشکی در دانشگاه Utah یک روش پرینت سه بعدی سلول را برای تولید بافت های انسانی مانند لیگامنت و تاندون ارائه کرده اند که می تواند به میزان بسیار زیادی موجب ریکاوری بیماران شود.
٠٩:٣٨ - 1397/09/26

داربستی تجزیه پذیر برای کشت سلول های بنیادی
دانشمندان "دانشگاه Rutgers ، یک داربست کوچک و قابل تجزیه زیستی برای پیوند سلول‌های بنیادی و رساندن دارو ابداع کرده‌اند که می‌توان از آن برای درمان بیماران مبتلا به آلزایمر و پارکینسون، صدمات نخاعی و جراحت‌های مغزی مزمن استفاده کرد.
١٤:٣٦ - 1397/09/25

برگزاری چهارمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سال تحصیلی 98-1397
دکتر عارفیان رئیس کمیته علمی چهارمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از برگزاری این المپیاد در سال تحصیلی 98-1397 و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خبر داد.
١٢:٢٢ - 1397/09/25

نشست کمیته علمی المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با مسئولین بنیاد ملی نخبگان
نشست کمیته علمی المپیاد دانش­آموزی سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، دکتر سعادت قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان و دکتر عارفیان رئیس کمیته علمی المپیاد دانش آموزی و جمعی از مسئولین ستاد در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.
٠٩:٥٦ - 1397/09/25

تولید عضله ضربان دار قلب با کمک سلول های بنیادی
نه ماه طول می‌کشد تا قلب یک نوزاد در رحم تکامل یابد در صورتیکه دانشمندان دانشگاه Colombia تنها طی چهار هفته توانستند یک عضله قلب را با استفاده از سلول‌های بنیادی به وجود آورند.
٠٩:٠٥ - 1397/09/25
ستاری در نشست علمی آفریقای جنوبی مطرح کرد؛
ایران در زمینه های مختلف علمی از جمله نانو،بایو، سلول بنیادی، زیست فناوری و فناوری اطلاعات، دستاوردها و محصولات فناورانه زیادی دارد
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:با رشد نوآوری و توسعه محصولات فناورانه، رشد اقتصادی حاصل خواهد شد.
٠٨:٣٩ - 1397/09/25

محققان ژاپنی با استفاده از سلول های بنیادی در تخمدان موش موفق به تولید تخمدان انسانی شدند
یک تیم محقق با اعضایی از چندین موسسه در ژاپن با استفاده از سلول های بنیادی موفق به تولید تخمک انسانی در تخمدان مصنوعی موش شدند. در این مقاله که در ژورنال science منتشر شده است، این محققان آزمایش و اهداف خود را در آینده شرح می دهند.
١٤:٢٧ - 1397/09/24

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.