آیا ژن درمانی روزی به عنوان درمان سندروم داون به کمک می آید؟
محققین از سلول های بنیادی استفاده کرده اند و دو مدل آزمایشگاهی را برای مغز تولید کردند: یکی مدل ارگانوئید سه بعدی زنده از مغز و دیگری مدل مغزی موشی که دارای سلول های انسانی ایمپلمنت شده بود.
١٥:٠٩ - 1398/05/30

یافته محققان در مورد نحوه فرار سلول های بنیادی سرطانی از درمان
گلیوبلاستوما شایع ترین تومور بدخیم مغزی است که رشد سریع و پیش آگهی ضعیفی دارد که متاسفانه موجب می شود زنده مانی بیماران مبتلا به آن کاهش یابد. بسیاری از بیماران امیدوار به ایجاد رویکردهای درمانی جدید هستند.
٠٨:٢٨ - 1398/05/30

ضرورت ارتقا و بومی سازی اصول GMP
جلسه ای با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، دکتر امیرخانی دبیر شورای راهبردی، دکتر عارفیان مدیر آموزش پژوهش و توسعه منابع انسانی ، دکتر بقایی و دکتر معدنی از مدیران ستاد و مهندس خیریه مدیر توسعه کسب و کار شرکت آریافن ورزان در تاریخ 28مردادماه98 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
١٥:٤٤ - 1398/05/28
١٥:١٨ - 1398/05/28
١٤:٢٦ - 1398/05/28

مبارزه با بیماری صرع به کمک سلول های بنیادی در مطالعات پیش بالینی
صرع ناشی از عدم تعادل بین دو نوع مختلف سلول عصبی در مغز است: سلول های تهییجی که منجر به فعال شدن سایر سلول ها می شوند و سلول های مهاری که مانع از تحریک سایر سلول ها می شوند.
٠٩:٥٣ - 1398/05/28

بهینه سازی فناوری CRISPR برای ویرایش ژن های متعدد
اصلاح ژن است که حرف اصلی را در آینده نزدیک در دنیای پزشکی خواهد زد. یک فناوری موسوم به "کریسپر"(CRISPR) با توانایی برش، جابجایی و تنظیم ژن‌های بدن انسان به منظور درمان بیماری‌ها و افزایش طول عمر و شاید حتی جاودانگی نوع بشر.
١٤:٢٤ - 1398/05/27

نشست دبیر ستاد با برگزارکنندگان همایش علوم پایه در بیماری‌های ارثی، غدد و متابولیسم کودکان
جلسه ای در خصوص چگونگی حمایت های ستاد در برگزاری بخش علوم پایه دوازدهمین همایش بیماری‌های متابولیک ارثی کودکان با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، آقای محبی و دکتر مهدیه برگزارکنندگان همایش در تاریخ 27 مرداد ماه سال جاری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
١٣:٥٨ - 1398/05/27

روشی جدید برای تولید سلول های پیش ساز قلبی عروقی
محققان موفق شده اند از ایزوفرمی خاص از لامینین برای تولید پیش سازهای قلبی عروقی از سلول های بنیادی پرتوان استفاده کنند. آن ها امیدوارند که پیش سازهای قلبی عروقی تولید شده بوسیله این روش بتواند به قلب آسیب دیده انسان پیوند شود و با تبدیل شدن به کاردیومیوسیت های بالغ به بازسازی قلب کمک کند.
٠٩:٠٢ - 1398/05/27

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>