چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومین نشست کمیته دانشجویی کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی سومین نشست کمیته کشوری دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی روز دوشنبه تاریخ 4 اردیبهشت ماه با حضور دکتر حمیدیه و جمعی از دانشجویان سراسر کشور در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر بابایی ضمن معرفی کمیته دانشجویی، هدف از راه اندازی این کمیته را ایجاد بستر مناسب برای رشد و اعتلای علمی و پژوهشی دانشجویان گروه های هدف برشمرد و بر حضور و مشارکت فعالانه دانشجویان در برنامه های ستاد از جمله کنگره، جشنواره، سمپوزیوم و  کارگاه های آموزشی تأکید نمود.

در ادامه دانشجویان حاضر در جلسه به بحث و مذاکره پیرامون برنامه های آتی کمیته دانشجویی و نحوه حضور فعالانه خود در برنامه های ستاد با دکتر حمیدیه پرداختند

دکتر حمیدیه نیز عملکرد ستاد در دو سال اخیر را تشریح کرد و ابراز امیدواری نمود: این کمیته جهت فعالیت و حضور پررنگ دانشجویان در عرصه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به ویژه در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برنامه های مدونی داشته باشد. وی همچنین گفت: آینده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور را دانشجویان گروه های هدف رقم خواهند زد پس باید تمامی تلاش خود را در جهت دستیابی به استانداردهای این حوزه به کار گیرند تا بتوانند علم را به ثروت تبدیل کنند. وی همچنین با اشاره به همگرا بودن حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی خواستار همکاری بیشتر گروه علوم پایه و بالین شد.

دبیر ستاد همچنین در پایان بیانات خود از طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی جهت ارتباط هر چه بیشتر محققان و پژوهشگران این حوزه خبر داد.

در ادامه دکتر کیهان ور خواستار تشکیل گروه های دانشجویی جهت ارایه ایده مطلوب در این حوزه و تبدیل آن به محصول شد و بر تشکیل گروه های هم آموزی تاکید کرد.

در ادامه دکتر شعاع حسنی معاون تجاری سازی ستاد به ارایه برنامه های فن بازار دومین جشنواره ملی پرداخت و گفت: بایوراکتورهای سلولی، بایوپرینترهای سه بعدی، محیط کشت سلولی، سرم های انسانی مخصوص تولید محصولات با درجات بالینی، کیت های جداسازی سلولی، دستگاه های جداسازی سلول، فلاسک های کشت سلول های چسبنده، پردازشکر بافت، سازه های پوستی و زخم پوش های بیولوژیک، داربست های هیدروژنی مهندسی بافت، روش های نوین انتقال ژن و مدل موشی NSG از جمله محورهای فن بازار هست و با توجه به اهمیت علوم نوین سلول های بنیادی در عرصه پزشکی ستاد را بر آن داشت که چالش های اساسی در این حوزه را به رقابت بگذارد که توسعه روش های هدفمند سازی سلول ها، ساخت کیت های تشخیص HLA و ساخت کیسه آفرزیس برای جداسازی سلول ها از این جمله می باشند. دکتر شعاع در پایان بیانات خود از تمامی دانشجویان فعال در حیطه ی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از تمامی رشته ها از جمله علوم پایه، فنی مهندسی و علوم بالینی دعوت به عمل آورد تا در این چالش ها شرکت کرده و به ارتقای سطح دانش کشور در این حوزه کمک کنند

دکتر قمری دبیر کمیته دانشجویی ستاد نیز به معرفی برنامه های دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی  پرداخت  و گفت: این جشنواره از تاریخ 22 لغایت 24 تیرماه سال جاری در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد. وی همچنین در پایان بیانات خود نحوه حضور و مشارکت دانشجویان گروه های هدف را در جشنواره با اعضای کمیته به مذاکره  گذاشت و از تمامی دانشجویان علاقمند برای حضور هر چه بهتر و بیشتر در تمامی برنامه های این جشنواره دعوت به عمل آورد.

 


١٤:١٩ - 1396/02/09    /    شماره : ٢٣٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٩٧٦خروج