نشست هم اندیشی دبیر ستاد با مسئولین اداره مدیریت پیوند و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
نشست هم اندیشی دبیر ستاد با دکتر شادنوش رئیس اداره مدیریت پیوند و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر صیاد دبیر شورای ملی توسعه و نظارت بر مراکز پذیره نویسی اهدای سلول های بنیادی خونساز غیر خویشاوندی و بانک های خون بند ناف و دکتر شریف زارچی رئیس شرکت پردیس ژن فناوری برگزار شد.
١٥:٢٨ - 1398/03/01
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛
روسیه میزبان نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی می‌شود
یک هیات تجاری ایرانی با حمایت مرکز تعاملات علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کشور روسیه سفر می کنند تا شرایط همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور را بررسی کنند.
١١:٠٢ - 1398/02/31

دومین سمپوزیوم " سلول‌های بنیادی در بیماری‌های غضروف و استخوان کاربرد‌ها،حال و آینده" برگزار می گردد
دومین سمپوزیوم " سلول‌های بنیادی در بیماری‌های غضروف و استخوان کاربرد‌ها، حال و آینده " با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 27 تیر ماه 98 در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی شفا یحیائیان برگزار می گردد.
٠٩:٣١ - 1398/02/31

استفاده از تکنیک پرینت سه بعدی در بهبود آسیب های استخوانی
محققان دانشگاه مریلند با همکاری محققان دانشگاه رایس واقع در آمریکا با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی موفق به طراحی ماده‌ای شده اند که برای درمان جراحت‌های شدید غضروف استخوان کاربرد دارد.
٠٩:٠٩ - 1398/02/31

معیارهای تایید محصولات دانش‌بنیان چیست؟
معیارهای تایید و سطح بندی محصولات دانش‌بنیان از سوی مرکز موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شد.
١٦:٠٢ - 1398/02/30

تلاش محققان برای استفاده از سلول درمانی در درمان دیستروفی عضلانی
محققان در مطالعه ای جدید برای اولین بار ویژگی های مولکولی سلول های بنیادی عضلانی تولید شده در ظروف آزمایشگاهی را شناسایی کرده و آن ها را با سلول های بنیادی عضلانی که به صورت جدید در عضلات شکل می گیرند مقایسه کردند.
١٤:٥٤ - 1398/02/30

حمایت از شتابدهنده‌های تخصصی به عنوان حلقه واسط بخش خصوصی و دولت جهت تسهیل و آماده‌سازی فضای کسب و کار برای رشد شرکت‌های نوپا
یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ 30 اردیبهشت 1398، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
١٤:٢٨ - 1398/02/30

استفاده از تکنیک میکروفلوئیدیک برای بررسی میزان عملکرد پلاکت ها
پژوهشگران موفق به توسعه دستگاهی شده‌اند که توسط آن تنها در عرض چند دقیقه می‌توانند میزان عملکرد پلاکت خون را ارزیابی کنند
٠٩:٤٤ - 1398/02/30

امکان سنجی انتقال سلول‌ به مراکز مختلف درمانی در سطح ملی و بین المللی با همکاری پژوهشگاه رویان و ناوگانهای شرکت فناوری بن یاخته های رویان
جلسه ای با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، دکتر شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان، دکتر صیاد دبیر شبکه ملی اهداکنندگان سلول های بنیادی خونساز ایران و دکتر ضرابی مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان مورخ 29 اردیبهشت‌ماه 98 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
١٦:١٣ - 1398/02/29

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>