منو اصلی
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > نخستین دوره گردهمايي سفيران دانش سلول‌هاي بنيادي و پزشكي بازساختي با برگزاری کارگاه مبانی مدیریت کسب و کار و نشست انجمن های دانشجویی به پایان رسید


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین دوره گردهمايي سفيران دانش سلول‌هاي بنيادي و پزشكي بازساختي با برگزاری کارگاه مبانی مدیریت کسب و کار و نشست انجمن های دانشجویی به پایان رسید

 

 

به گزارش روابط عمومي و بين الملل ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي، در دومين (و آخرین) روز از نخستين گردهمايي سفيران دانش سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي، پس از ايراد سخنراني دكتر منزوي با موضوع  بازار سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي و ملاحظات تولید محصولات درمانی مبتنی بر سلول؛  خانم مهندس محبعلي زاده، كارگاه 4 ساعته ای با موضوع مبانی مديريت كسب و كار و راه اندازی استارتاپ را برگزار نمود. در این برنامه که با  محوريت كار گروهي و تأكيد بر تشکیل تیم از دانشجويان با دیسیپلین‌های مختلف و از دانشگاه هاي مختلف برگزار گردید، دانشجويان فراگرفتند كه چگونه که از بوم كسب و كار استفاده کنند و با برنامه‌ریزي صحیح به سمت تجاري‌سازي ايده و ايجاد تجارت دانش بنيان گام بردارند. سپس آقای دكتر كارآگاه، مديرعامل شركت دانش بنيان پرسيس ژن، دانشجويان را با نقش شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد در توسعه‌ي كسب و كار آشنا كرده و در خصوص حمايت‌هاي شتاب‌دهنده‌ها از صاحبان ايده و همراه كردن آنان تا گرفتن نتيجه‌ي مطلوب، مطالبی را بیان نمود.

در بخش بعدی برنامه روز پایانی که پنل انجمن‌های دانشجویی بود، خانم تائبي، مسئول كميته دانشجويي ستاد، پيرامون اهداف تشکیل کمیته دانشجویی ستاد و برنامه‌هاي لازم جهت پيشبرد دانش سلول هاي بنيادي با دانشجويان سخن گفت. وی همچنین در خصوص معیارهای شناسایی انجمن‌های برتر فعال در حوزه علوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی نکاتی را یادآور شد و از نمایندگان انجمن‌های حاضر دعوت نمود در "سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی" مشارکت فعال داشته باشند. پس از وی، نمایندگان برخی انجمن‌های دانشگاه‌های حاضر شامل علوم پزشکی البرز، الزهرا، علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علوم پزشکی ایران، بوعلی سینا همدان، علوم پزشکی بوشهر، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شیراز، باهنر کرمان و مراغه، به تشریح برنامه‌ها، اهداف و فعالیت های انجمن خود پرداختند. لازم بذکر است، علاوه بر دانشگاه‌های مذکور، نمایندگان انجمن های دانشگاه خوارزمی، علوم پزشکی مشهد، شهید بهشتی، صنعتی شریف، علوم پزشکی یزد، شاهد، تربیت مدرس و علوم پزشکی تبریز نیز در این گردهمایی دوروزه حاضر بودند.

در انتهاي روز دوم (1397/06/12)، مراسم اختتاميه‌ي نخستين گردهمايي سفيران دانش سلول هاي بنيادي، در محل برگزاري اين رويداد (پارک فناوری پردیس) با سخنراني آقاي دكتر احسان عارفيان، مدیر توسعه آموزش، پژوهش و منابع انسانی ستاد، برگزار شد. ایشان ضمن تشریح اهداف برگزاری این گردهمایی، از دانشجویان خواست تا سفیرانی فعال و با دانش برای علوم سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور باشند. وی همچنین از شرکت کنندگان خواست نظرات، انتقادات و پيشنهاداتشان را برای بهبود برگزاری این برنامه در سال های آتی ارائه دهند.

در انتهای این مراسم به شركت كنندگان گواهي اتمام دوره اعطا شد.


١٨:٠٣ - 1397/06/16    /    شماره : ٣٧٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٦٠٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.