منو اصلی
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > دانشگاه های محصول محور و کارآفرین نیاز حال و آینده جامعه است


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه های محصول محور و کارآفرین نیاز حال و آینده جامعه است

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، نشست کمیته دانشجویی ستاد با حضور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، جمعی از اعضای ستاد و اعضای فعال انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ 3 مرداد ماه 97 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در ابتدای جلسه، جهانی، دبیر انجمن دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارائه‌ی گزارشی از فعالیت­های این انجمن در یک سال و نیم اخیر، اهداف و همچنین فعالیت­های آینده‌ی انجمن پرداخت.

در ادامه، دکتر حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، ضمن خوشامدگویی و آشنایی با دانشجویان، با طرح موضوع مطالبات پزشکی مردم در 50 سال گذشته و بررسی مطالبات کنونی و آینده، عنوان کرد: امروزه مطالبات مردم تغییر کرده و در گذشته اميد به زندگي در مبتلايان به سرطان بسيار كم بوده است در حالي كه امروزه بسياري از بيماران درمان مي‌شوند و حتي علوم نوين به دنبال بهبود مبتلايان به سرطان بدون هيچگونه عارضه جانبي مي‌باشند.

دبیر ستاد گفت: امروزه جامعه نیازمند دانشگاه­های محصول محور و کارآفرین است. وی با تاکید براین موضوع که امروزه علم پزشکی با گذشته تفاوت بسیار دارد و پزشکان نسل امروز، باید پاسخگوی مطالبات بروز مردم باشند و جهت درمان از روش­های نوین مانند سلول درمانی استفاده کنند. وی سپس با تشریح توسعه مراکز ارائه خدمات مبتنی بر سلول و تجاری سازی محصولات این حوزه، توضیحاتی پیرامون وضعیت پیش روی علوم سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی در ایران در مقایسه با سایر کشورهای منطقه پرداخت.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش و آشناسازی دانشجویان با پیشرفتهای این حوزه، توانمندی های موجود در کشور و برنامه ریزی های انجام شده در این خصوص، به اهمیت تلاش برای تعالی علم در کشور در تمام حوزه های علوم بالاخص علم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره نمود. دبیر ستاد در ادامه گفت: با توجه به اینکه دیگر زمان پیشبرد دانشگاه ها به نسل سوم و چهارم فرارسیده است، تمام دغدغه ما بر این است که با ایجاد فضای هدفمند و علمی تر و نیز ایجاد شبکه های همکاری بین دانشجویان با صنعت، قدمی هرچند کوچک برای دانشجویان و علاقه مندان برداریم.

 

سپس خدایی، کارشناس مسئول مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ضمن معرفی اهداف تاسیس مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سه قطب مهم پزشکی کشور (تهران، تبریز و شیراز) به اهمیت بومی سازی فناوری های نوین در این حوزه در دانشگاه های ایران و همکاری ویژه با اساتید ایرانی خارج از کشور پرداخت.

سپس، تائبی، مسئول کمیته دانشجویی ستاد، به ارائه ی توضیحاتی در رابطه با اهداف ستاد، محورهای فعالیت کمیته دانشجویی ستاد، اهمیت همکاری دانشجویان برای ترویج این شاخه از علم در سطح جامعه پرداخت و سپس به حضور فعال ستاد در شبکه‌های اجتماعی به خصوص  اپلیکیشن شبکه سلول­های بنیادی اشاره نمود.

در انتهای جلسه، فضایی برای طرح پرسش و پاسخ توسط دانشجویان فراهم گردید.

 

 


١٣:٠٠ - 1397/05/10    /    شماره : ٣٦٤٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.