منو اصلی
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > نشست دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي و شهيد باهنر كرمان با حضور دكتر حميديه


  چاپ        ارسال به دوست

نشست دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي و شهيد باهنر كرمان با حضور دكتر حميديه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، نشست دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارديبهشت ماه 97 با حضور دکتر حمیدیه دبيرستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي و هيات همراه و جمعی از دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي و شهيد باهنر كرمان در سالن آمفي تئاتر مركزي دانشگاه علوم پزشكي كرمان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست دكتر حميديه ضمن اشاره به اهميت  توليد ثروت از علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي، خودكفايي در ارائه ي درمان هاي مبتني بر سلول را از جمله موارد مهم در پيشرفت كشور در اين حوزه دانست. دبير ستاد، دانشگاه پيشرفته را دانشگاهي دانست كه تمام اركان آن خصوصا دانشجويان تفكر دانش‌بنيان داشته باشند و در راستاي تبديل ايده به محصول قدم بردارند. وي ادامه داد: دانشجويان مي‌توانند با افزايش دانش خود در اين حوزه و همكاري در تاسيس و توسعه شركت هاي دانش بنيان، پيشرفت كشور را ميسر سازند.

در ادامه دكتر شعاع حسني مدير فناوري و تجاري سازي ستاد، توضيحاتي در رابطه با اهميت تجاري سازي محصولات اين حوزه ارائه داد و عنوان كرد: امروزه در دنيا سرمايه گذاري هاي سنگيني در حيطه ي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي توسط شركت هاي خصوصي در حال انجام است و اين روند رو به رشد جذب سرمايه، حاكي از آينده ي درخشان اين حوزه مي باشد. كه دانشجويان مي توانند در درخشش هرچه بيشتر اين حوزه در كشور قدم بردارند.

در انتهاي جلسه دكتر پرداختي معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي كرمان فعاليت هاي اين دانشگاه ها را درجهت كارآفريني در حوزه سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي عنوان كرد. همچنين تائبي مسئول شبكه دانشجويي ستاد، توضيحاتي در رابطه با سومين جشنواره ملي و كنگره بين المللي سلول هاي بنيادي و پزشكي بازساختي كه در آذرماه برگزار خواهد شد به ارائه توضيحاتي پرداخت.

 


٠٨:٢٤ - 1397/02/29    /    شماره : ٣٤٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٧خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.