منو اصلی
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > برگزاری اولین نشست فناوری‌های نوين سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه تهران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین نشست فناوری‌های نوين سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه تهران

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، اولین نشست فناوری‌های نوين سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به همت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، گروه دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران و انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تهران روز سه شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در محل سالن آمفی‌تئاتر دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر زینلی مدیر گروه دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ضمن خوش‌آمدگویی به حضار، در رابطه با آینده رشته بیوتکنولوژی و علوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کاربردی ساختن این علوم، شرکت‌هاي فعال در این حوزه و برنامه های آتی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه تهران سخنرانی نمود.

دکتر عارفیان مدیر آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی ستاد به عنوان اولین سخنران با موضوع حوزه های نوین در ویرایش و انتقال ژن به ارائه سخنرانی پرداخت. سپس دکتر بهفر عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رابطه با کاربردهای درمانی سلول های بنیادی به ارائه توضیحات پرداخت و  علم سلول‌درمانی را تکمیل‌کننده علوم پزشکی در درمان بیماری‌هايي همچون سرطان‌ها دانست و همچنین توضیح کوتاهی از روند پیوند سلول هاي بنيادي خون‌ساز و هزینه‌های این روش درمان ارائه نمود.

در ادامه دکتر محمد نژاد عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رابطه با روش‌های توسعه و پژوهش محصولات سلول‌درمانی و بررسی جزئیات مراحل و فازهای آن به ایراد سخنرانی پرداخت. سپس دكتر شعاع حسني مدیر فناوری و تجاری‌سازی ستاد، به بررسی روند تجاری‌سازی محصولات حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و با بررسی عملکرد چند شرکت فعال در اين حوزه راهکارهایی برای تجاری سازی محصولات اين حوزه در داخل کشور ارائه نمود. در پايان دكتر منزوي موضوعات و حیطه‌های مرتبط با ايميون‌سل‌تراپي (سلول‌ایمنی‌درمانی) را تشریح کرد.

 

 

 


١٢:٣٨ - 1397/02/26    /    شماره : ٣٤٣٥٣    /    تعداد نمایش : ٦٣١خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.