منو اصلی
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار دانشجویی ستاد  
اخبار > برگزاری سمینار تخصصی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه بوعلی سینا همدان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمینار تخصصی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه بوعلی سینا همدان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، سمینار تخصصی سلول های بنیادی و کاربرد های آن به همت انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه بوعلی سینا همدان با همکاری انجمن علمی زیست شناسی این دانشگاه در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه سال 97 در سالن جلسات خانه فرهنگ دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شد.

این برنامه با استقبال پرشور دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی از بیش از 7 رشته مرتبط با علوم زیستی دانشگاه بوعلی سینا مواجه شد.

در ابتدای این سمینار، بهنام یونس زاده ، عضو هیئت موئسس انجمن سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه بوعلی سینا به تشریح وظایف ، عملکرد 3 ماهه انجمن پس از تاسیس و چارچوب های این انجمن در دانشگاه پرداختند. وی خاطر نشان کرد، در ابتدای تاسیس این انجمن، جمعی از دانشجویان زیست شناسی و بیوتکنولوژی دانشگاه در این حوزه فعالیت داشتند. پس از گذشت 3 ماه، نزدیک به 60 دانشجو به طور مستقیم و غیر مستقیم در فعالیت های ترویجی این انجمن به فعالیت می پردازند.

در ادامه، دکتر سیامک یاری عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا، به تشریح مفاهیم کلی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت، سپس به کاربرد های فراوان و تاثیرگذار این علم در دنیای پزشکی امروزه اشاره کرد. وی همچنین به نقش جذب ایده های نو در علوم سلولی اشاره و به سازماندهی منظم این علم در کشور ابراز امیدواری کرد.

در پایان این برنامه ، دانشجویان شرکت کننده به بیان پرسش های خود پرداختند.

 


٠٩:٥٧ - 1397/02/08    /    شماره : ٣٣٧٦٨    /    تعداد نمایش : ٥٤٤خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.