دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری­ های سلول­ های بنیادی در استان اردبیل خبر داد؛

درمان بیماری­ های صعب ­العلاج با استخراج سلول­ های بنیادی از دهان در آینده

حمیدیه با ابراز امیدواری در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: در آینده دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول­ های بنیادی از دهان به عنوان یکی از ابزاز­های مهم در درمان بیماری مختلف به ویژه بیماری های صعب العلاج تبدیل می­شود.

حمیدیه با ابراز امیدواری در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت:  در آینده دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول­ های بنیادی از دهان به عنوان یکی از ابزاز­های مهم در درمان بیماری مختلف به ویژه بیماری های صعب العلاج تبدیل می ­شود.

به گزارش روابط عمومی و  امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در دومین سمپوزیوم سلول های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری های دهان, فک و صورت سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد و بیان کرد: به زودی دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول­ های بنیادی از دهان به عنوان ابزاری به منظور درمان بیماریهای صعب العلاج به کار خواهد رفت.

کاربرد سلول های بنیادی انقلابی بزرگ در جامعه پزشکی است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ضمن بحث پیرامون این موضوع که کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری ها به عنوان انقلاب چهارم پزشکی است اظهار داشت: اهمیت علوم سلول های بنیادی به اندازی است که رهبر معظم انقلاب سال گذشته این علم را جزء نوامیس علمی کشور برشمرند.

وی سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد که در عصر حاضر دستیابی به این دو موضوع  به نوعی وابسته به پیشرفت­های  زمینه سلول های بنیادی و دستیابی کشور به اشل های جهانی در این حوزه است.

در این کنگره ابوالفضل باقری رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دبیر علمی کنگره با بیان اینکه این کنگره با هدف ارتقاء علمی گروه­ هایی که در این حوزه فعالیت می­ کنند بیان کرد:  سمپوزیوم سلول های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری های دهان, فک و صورت به همت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری در چهار محور مهندسی بافت در دندانپزشکی، مباحث پایه در سلول های بنیادی دندانپزشکی و پزشکی بازساختی، اخلاق و استانداردهای در دندانپزشکی بازساختی و افق های نوین در درمان های دندانپزشکی با استفاده از فناوری های نوین برگزار می شود.

وی در ادامه بیانات خود تعداد شرکت کنندگان در کنگره را حدوداً 350 نفر اعلام کرد.  

بر اساس این گزارش دومین سمپوزیوم سلول های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری های دهان, فک و صورت با حضور امیر علی حمیدیه, دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و هئیت همراه، ابوالفضل عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و جمعی از اساتید این حوزه در محل هتل چالدران شهر توریستی سرعین در استان اردبیل روز 14 و 15 مرداد ماه برگزار شد.

گفتنی است این سمپوزیوم در 5 پنل و 23 سخنرانان از اقصا نقاط کشور در دو روز برگزار گردید که در جمع سخنران دکتر علیرضا والانژاد دکترای بایومتریال از اعضای هئیت علمی دانشگاه ناکازاکی ژاپن به عنوان سخنران در این سمپوزیوم حضور داشت.

 

 

کلمات کلیدی

تصاویر

//isti.ir/ZZtb