ساخت ربات‌های زنده با استفاده از سلول‌های بنیادی

دانشمندان اولین ربات‌های زنده را با استفاده از سلول‌های بنیادی ایجاد کردند که قابلیت بازسازی دارند. در این تحقیق موجودات زنده و قابل‌برنامه‌ریزی ارائه شدند که دارای دستگاه بیولوژیکی هستند.

دانشمندان اولین ربات‌های زنده را با استفاده از سلول‌های بنیادی ایجاد کردند که قابلیت بازسازی دارند. در این تحقیق موجودات زنده و قابل‌برنامه‌ریزی ارائه شدند که دارای دستگاه بیولوژیکی هستند. دانشمندان دانشگاه ورمونت الگوریتم تکاملی این طرح را با رایانه اجرا کردند تا طرحی از سلول‌های قورباغه و سلول‌های قلبی ساخته‌شده را به نمایش بگذارند. سپس دانشمندان دانشگاه تافتس با استفاده از سلول‌های بنیادی جنین قورباغه‌های آفریقایی، طرح سیلیکونی ایجاد کردند. در این روش از پنس‌های کوچک و الکترود برای جمع‌آوری سلول‌های مجزا برای مشابهت با طرح‌های رایانه‌ای استفاده شد. محققان دریافتند که سلول‌های پوستی معماری منفعل‌تر دارند ، درحالی‌که انقباض‌های تصادفی سلول‌های عضلانی قلب برای ایجاد حرکت روبه‌جلو مناسب هستند، درنتیجه از این سلول‌ها برای حرکت رو به جلو ربات‌ها استفاده کردند.

بر اساس نتایج این تحقیق، این موجودات قابل تنظیم در عرض میلی‌متر قادر به جابجایی و اکتشاف در محیط‌های مایع برای روزها و هفته‌ها بودند. این ربات‌ها می‌توانند به‌صورت دایره‌وار حرکت کنند و به‌طور جمعی به یک مکان اصلی هل داده شوند. جوشوا بونگارد، دانشمند رایانه در دانشگاه ورمونت، گفت: "این روش گامی به‌سوی استفاده از ارگانیسم‌های طراحی‌شده برای رایانه در انتقال هوشمند دارو است."

مایکل لوین از دانشگاه تافتس، گفت: " این ربات‌های زنده درجایی که دیگر ماشین‌ها کارایی ندارند بسیار مفید خواهند بود." در آزمایش دیگری دانشمندان ربات‌های زنده را بریدند و عملکرد آنها را مشاهده کردند. بانگارد گفت: "ما ربات را تقریبا به دونیمه تقسیم کردیم و عملکرد بازسازی دوباره آنها موفقیت‌آمیز بود."

نتایج این تحقیق در نشریه National Academy of Sciences منتشرشده است.

 

Reference:https://cdorgs.github.io/

 

 

کلمات کلیدی

تصاویر